artquilt element

Wayne Art Center z Filadelfii w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny organizuje międzynarodową wystawę i konkurs na patchwork artystyczny ArtQuilt Elements 2018 . Wystawa ArtQuilt Elements 2018 promuje dzieła sztuki różnorodne pod wieloma względami, dwu-wymiarowe, trzy-wymiarowe oraz niekonwencjonalne, ekscentryczne instalacje. Ponadto, AQE uznaje następującą definicję art quiltu: „dzieło wizualne, podzielone na warstwy i przeszyte lub nawiązujące do tej właśnie formy, czyli wielowarstwowej, przeszytej struktury”.

Tutaj możecie zobaczyć jak wyglądała ArtQuilt Elements 2016 oraz obejrzeć prace które zostały wtedy wyróżnione.

Organizatorzy zapraszają do składania zgłoszeń artystów z całego świata.

Na wypadek gdyby ktoś z Was był zainteresowany wzięciem udziału w tym wydarzeniu, streszczamy na poniżej najważniejsze założenia i wymagania dotyczące zgłaszania prac:

Zgłoszenia ruszają 1 maja i prace można zgłaszać do 6 października 2017 r.

Wystawa rozpoczyna się w piątek 16 marca 2018 r. i trwa do 28 kwietnia 2018 r.

Zgłoszona praca musi być innowacyjna i oryginalna. Prace stworzone w oparciu o już istniejące quilty innych artystów lub prace stworzone na warsztatach pod okiem nauczyciela są niedopuszczalne. Praca musi być osobistą ekspresją zamierzeń artysty. Zgłoszone prace muszą być pracami wykonanymi i ukończonymi nie wcześniej niż 1 stycznia 2016 roku.

Jeśli praca jest oprawiona w ramę, to taka informacja oraz rozmiar całkowity muszą być podane w zgłoszeniu. Nie ma ograniczeń co do rozmiaru pracy.

Opcja zawieszenia lub drążek muszą być dołączone przy wysyłce quiltu do Wayne Art Center. Jeśli tego nie będzie to organizator dolicza 25 dol. za przygotowanie zawieszenia.

Email kontaktowy artysty podany w zgłoszeniu musi pozostać aktywny przez cały czas trwania wystawy.

Artysta jest odpowiedzialny za sprawdzanie mejla, żeby dowiedzieć się czy otrzymał akceptację lub odmowę lub też inną informację dot. wystawy.

Zgłoszona praca musi być dostępna na SPRZEDAŻ.

Cena sprzedaży podana w zgłoszeniu jest ceną ostateczną w momencie gdy quilt zostanie zaakceptowany na wystawę.

Zastrzegają sobie prawo do odrzucenia pracy która będzie się drastycznie różniła od przesłanego w zgłoszeniu zdjęcia.

ZDJĘCIA

Należy dostarczyć zdjęcia wysokiej jakości w formacie JPG o wielkości co najmniej 2100 pikseli na najdłuższym boku. Nie akceptują slajdów, prezentacja nie wchodzi w grę.

Kalendarz wydarzeń:

06/10/2017 – termin na zgłoszenia online, opłata $45 – za zgłoszenie nie więcej niż 3 prac.
10/10/ 2017 – opóźnione zgłoszenie online, opłata $65 – j.w.
01/11/2017 – powiadomienie o zaakceptowaniu lub odrzuceniu pracy.
16/01/2017 – termin na zwrot umowy Artist Loan Agreement – zapewne jeśli zaakceptują pracę do konkursu to podpisują z artystą umowę na wypożyczenie dzieła w celach pokazowych i w tym terminie tą umowę trzeba im odesłać wypełnioną.
02/2018 – rozsyłanie do artystów pakietów informacyjnych.
01/03/2018 – Termin na otrzymanie pracy przez Wayne Art Center.
16/03/2018 – otwarcie wystawy.
28/04/2018 – zamknięcie wystawy.
11/03/2018 – zwrot pracy artyście.

Nagrody

  1. Promocja artysty.
  2. 3000 dolarów od WAC.
  3. Nagrody pieniężne od innych organizacji  i osób  uczestniczących w wystawie.

Wysyłkę pracy należy zorganizować i opłacić samodzielnie, a także, od razu z góry opłacić paczkę zwrotną, lub chociaż podać informację dot. Konta PayPal lub karty kredytowej aby organizator mógł pokryć z tego koszty wysyłki zwrotnej.

Organizator ubezpiecza pracę na czas trwania wystawy, czyli wtedy kiedy praca jest u nich, w razie jakiegoś wypadku w transporcie, to już jest kłopot uczestnika.

Praca musi być na sprzedaż, inaczej w ogóle nie zostanie przyjęta. Cenę podaje się na zgłoszeniu i jest to cena finalna. WAC pobiera 40% prowizji za sprzedaną pracę, czy to w trakcie wystawy czy poza nią o ile uczestniczy w sprzedaży lub negocjacji.

W formularzu internetowym pojawiają się poniższe pytania i należy mieć wszystko przygotowane przed wypełnieniem, zdjęcia również, ponieważ formularz otwiera się tylko raz i już nie można wrócić do poprzedniej strony. Pod tym linkiem jednak, możliwy jest podgląd formularza.

Pytania z formularza:

Tytuł pracy
Wymiary
Wymiary jeśli jest w ramce
Oświadczenie artysty – do 100 słów
Użyte materiały i techniki
Całościowe zdjęcia i zbliżenia każdej z prac. Tylko format JPG
Cena sprzedaży
Data ukończenia pracy (nie wcześniej niż 01/01/2016)
Pełne info kontaktowe

Organizator podaje ten email na wypadek gdyby ktoś miał pytania dotyczące konkursu: karenlouise@wayneart.org.