Przynajmniej raz każdy z nas, widząc jakiś patchwork składający się z setek kawałeczków, zastanawiał się – czy da się to uszyć i nie zwariować? A na pewno zastanawiał się, czy da się to uszyć szybko?

W patchworkach jest wiele sposobów szycia „na skróty” i o tym będzie kolejny nasz kurs. 

O tym, oraz o innych pomocach „naukowych”, które mamy w zasięgu ręki, nie zdając sobie z tego sprawy. 
 
020304

Kurs poprowadzi Lenka Galińska, która sama z takich skrótów korzysta tak często, jak się da. Jej przygoda z patchworkami zaczęła się od książki Kaffe Fassetta i rozwinęła w trakcie projektu „Kołderka za jeden uśmiech”. Nigdy nie przypuszczała, że będzie miała okazję poznać osobiście Kaffe Fassetta i wziąć udział w warsztatach przez niego prowadzonych. Nigdy nie przeszło jej przez myśl, że matematyka będzie jej potrzebna podczas tworzenia patchworków, a tu się okazuje, że teraz bez twierdzenia Pitagorasa oraz 7/8” ani rusz. 
 
Dlatego jeśli chcesz się dowiedzieć:
  • czy pudełko po czekoladkach to tylko makulatura?
  • czy listewka służy wyłącznie do obramowania drzwi?
  • co krochmal robi w lodówce?
  • na ile sposobów można uszyć dwukolorowe kwadraty i prostokąty?
  • które gęsi migrują?
  • co może zniknąć bez szkody dla równowagi otoczenia?

…to  ten kurs jest właśnie dla Ciebie.