Dwa lata czekałyśmy na to, żeby Danka Kruszewska, nasza koleżanka od lat mieszkająca w Niemczech, znowu poprowadziła u nas kurs patchworku. Poprzedni był w styczniu 2014 r. i uczyłyśmy się na nim różnych sztuczek, które pozwalają uatrakcyjnić nasze art quilty.
Tym razem zajmiemy się również art quiltem, ale skupimy się na patchworkach przestrzennych. 

Zajmiemy się:
- ciekawymi sposobami zszywania tkanin,
- oryginalnym marszczeniem tkanin,
- wykorzystaniem flizeliny rozpuszczalnej i marszczącej,
- ciekawym zastosowaniem papieru rozpuszczalnego.
To parę zdjęć różnych patchworków 3D, które będziemy szyć na kursie.

 

Wiele z Was zna Dankę, bo to ona zorganizowała nam 4 lata temu wystawę polskiego patchworku w Berlinie.  Wiele z Was tylko słyszało o niej. Kilkadziesiąt kobiet latem szyło narzutę dla niej. Dopóki była z nami na Facebooku, wspierała nas wielokrotnie swoimi patchworkowymi radami. Skończyła dziesiątki kursów u najlepszych quilterek Europy. Ta kobieta, to po prostu kopalnia patchworkowej wiedzy.
Sama osobie pisze tak: 
"Kiedyś zostałam informatykiem, teraz jestem quilterką. Przed 17 laty zaczęłam od tradycyjnej narzuty „Podroż dookoła świata” i od tej pory nie uszyłam ani jednego tradycyjnego patchworku, tylko większe i mniejsze prace według swoich projektów. Od 15 lat jestem członkiem Niemieckiej Gildy Patchworku, a od 5 członkiem FrancePatch". 

Data: 9 stycznia 2016 r.
Kurs trwa 6 godzin. 
Zaczynamy o 10.00, kończymy o 16.00. 
Gwarantujemy wszystkie materiały.
Koszt 200 zł.
Jeżeli chcesz się zapisać kliknij tutaj.