Stich & slash to metoda szycia patchworków, w której dosłownie najpierw się szyje a potem tnie wszystko co się chwilę wcześniej uszyło. Jest to medota, której nie da się nie lubić, ponieważ daje bardzo dużą swobodę tworzenia, a każdy ewentualny błąd staje się automatycznie częścią zamysłu artystycznego i przeradza w atut.

Przez cały weekend nasze kursantki z wielką pasją oddawały się temu fascynującemu zajęciu. Zapraszamy do obejrzenia ich prac.

IMG 0025

IMG 0023

IMG 0024
IMG 0026  IMG 0038  IMG 0037
 IMG 0035  IMG 0032  IMG 0061
 IMG 0060  IMG 0059  IMG 0057
 IMG 0051  IMG 0050  IMG 0049
 IMG 0042  IMG 0053  IMG 0040
 IMG 0010  IMG 0056  

 

 

Tym razem pojechaliśmy do Niemiec na zaproszenie Carmen Mann z firmy Kunst Stoff Quilt z Volklingen z Saarlandzie.

This time we went to Germany, invited by Carmen Mann from Kunst Stoff Quilt, Volklingen, Saarland.

jeden

Carmen zorganizowała dwa dwudniowe kursy. Pierwszego dnia była nauka techniki confetti. Powstały takie "próbki" - śliczne małe obrazki.

Carmen had organized a two-day workshops. On the first day of our workshops, the confetti art quilt technique was presented and practiced. Such "samples" were made - lovely, little pictures:

trzy

dwa

A drugiego dnia każdego kursu panie uszyły piękne obrazy. To wielka przyjemność pracować z takimi zdolnymi osobami. Uważnymi, pracowitymi i kreatywnymi :)

On the second day, ladies participating in the workshop, made beautiful pieces of art. It was a great pleasure to work with such a talented group. I found them very accurate, diligent and creative :-)

cztery pięć sześć
siedem dziewiec jedenascie
dziesiec osiem czternascie
dwanascie trzynascie  

To było bardzo ciekawe, nowe doświadczenie. Wszystko udało się dzięki niestrudzonej Dance Kruszewskiej. Danka zajęła się nami troskliwie przez calutki tydzień. Gościła nas w swoim domu, opiekowała się na każdym kroku i pracowała jak mrówka, tłumacząc niemalże każde słowo na niemiecki albo na polski. Danka, ogromne, ogromne dzięki :).

All this was new and very interesting experience. It wouldn't be possible without tireless Danka Kruszewska, who took care of us for the whole week. She hosted us at her home, looked out on us on every step and took on an enormous work of translating almost every word into German or Polish language. Danka, a huge, huge Thank You! :)

pietnascie

artquilt element

Wayne Art Center z Filadelfii w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny organizuje międzynarodową wystawę i konkurs na patchwork artystyczny ArtQuilt Elements 2018 . Wystawa ArtQuilt Elements 2018 promuje dzieła sztuki różnorodne pod wieloma względami, dwu-wymiarowe, trzy-wymiarowe oraz niekonwencjonalne, ekscentryczne instalacje. Ponadto, AQE uznaje następującą definicję art quiltu: „dzieło wizualne, podzielone na warstwy i przeszyte lub nawiązujące do tej właśnie formy, czyli wielowarstwowej, przeszytej struktury”.

Tutaj możecie zobaczyć jak wyglądała ArtQuilt Elements 2016 oraz obejrzeć prace które zostały wtedy wyróżnione.

Organizatorzy zapraszają do składania zgłoszeń artystów z całego świata.

Na wypadek gdyby ktoś z Was był zainteresowany wzięciem udziału w tym wydarzeniu, streszczamy na poniżej najważniejsze założenia i wymagania dotyczące zgłaszania prac:

Zgłoszenia ruszają 1 maja i prace można zgłaszać do 6 października 2017 r.

Wystawa rozpoczyna się w piątek 16 marca 2018 r. i trwa do 28 kwietnia 2018 r.

Zgłoszona praca musi być innowacyjna i oryginalna. Prace stworzone w oparciu o już istniejące quilty innych artystów lub prace stworzone na warsztatach pod okiem nauczyciela są niedopuszczalne. Praca musi być osobistą ekspresją zamierzeń artysty. Zgłoszone prace muszą być pracami wykonanymi i ukończonymi nie wcześniej niż 1 stycznia 2016 roku.

Jeśli praca jest oprawiona w ramę, to taka informacja oraz rozmiar całkowity muszą być podane w zgłoszeniu. Nie ma ograniczeń co do rozmiaru pracy.

Opcja zawieszenia lub drążek muszą być dołączone przy wysyłce quiltu do Wayne Art Center. Jeśli tego nie będzie to organizator dolicza 25 dol. za przygotowanie zawieszenia.

Email kontaktowy artysty podany w zgłoszeniu musi pozostać aktywny przez cały czas trwania wystawy.

Artysta jest odpowiedzialny za sprawdzanie mejla, żeby dowiedzieć się czy otrzymał akceptację lub odmowę lub też inną informację dot. wystawy.

Zgłoszona praca musi być dostępna na SPRZEDAŻ.

Cena sprzedaży podana w zgłoszeniu jest ceną ostateczną w momencie gdy quilt zostanie zaakceptowany na wystawę.

Zastrzegają sobie prawo do odrzucenia pracy która będzie się drastycznie różniła od przesłanego w zgłoszeniu zdjęcia.

ZDJĘCIA

Należy dostarczyć zdjęcia wysokiej jakości w formacie JPG o wielkości co najmniej 2100 pikseli na najdłuższym boku. Nie akceptują slajdów, prezentacja nie wchodzi w grę.

Kalendarz wydarzeń:

06/10/2017 – termin na zgłoszenia online, opłata $45 – za zgłoszenie nie więcej niż 3 prac.
10/10/ 2017 – opóźnione zgłoszenie online, opłata $65 – j.w.
01/11/2017 – powiadomienie o zaakceptowaniu lub odrzuceniu pracy.
16/01/2017 – termin na zwrot umowy Artist Loan Agreement – zapewne jeśli zaakceptują pracę do konkursu to podpisują z artystą umowę na wypożyczenie dzieła w celach pokazowych i w tym terminie tą umowę trzeba im odesłać wypełnioną.
02/2018 – rozsyłanie do artystów pakietów informacyjnych.
01/03/2018 – Termin na otrzymanie pracy przez Wayne Art Center.
16/03/2018 – otwarcie wystawy.
28/04/2018 – zamknięcie wystawy.
11/03/2018 – zwrot pracy artyście.

Nagrody

  1. Promocja artysty.
  2. 3000 dolarów od WAC.
  3. Nagrody pieniężne od innych organizacji  i osób  uczestniczących w wystawie.

Wysyłkę pracy należy zorganizować i opłacić samodzielnie, a także, od razu z góry opłacić paczkę zwrotną, lub chociaż podać informację dot. Konta PayPal lub karty kredytowej aby organizator mógł pokryć z tego koszty wysyłki zwrotnej.

Organizator ubezpiecza pracę na czas trwania wystawy, czyli wtedy kiedy praca jest u nich, w razie jakiegoś wypadku w transporcie, to już jest kłopot uczestnika.

Praca musi być na sprzedaż, inaczej w ogóle nie zostanie przyjęta. Cenę podaje się na zgłoszeniu i jest to cena finalna. WAC pobiera 40% prowizji za sprzedaną pracę, czy to w trakcie wystawy czy poza nią o ile uczestniczy w sprzedaży lub negocjacji.

W formularzu internetowym pojawiają się poniższe pytania i należy mieć wszystko przygotowane przed wypełnieniem, zdjęcia również, ponieważ formularz otwiera się tylko raz i już nie można wrócić do poprzedniej strony. Pod tym linkiem jednak, możliwy jest podgląd formularza.

Pytania z formularza:

Tytuł pracy
Wymiary
Wymiary jeśli jest w ramce
Oświadczenie artysty – do 100 słów
Użyte materiały i techniki
Całościowe zdjęcia i zbliżenia każdej z prac. Tylko format JPG
Cena sprzedaży
Data ukończenia pracy (nie wcześniej niż 01/01/2016)
Pełne info kontaktowe

Organizator podaje ten email na wypadek gdyby ktoś miał pytania dotyczące konkursu: karenlouise@wayneart.org.

W niedzielę rozpoczęła się wystawa patchworków w Szczecinie.
O swoich wrażeniach z niej napisałam na moim blogu. Zapraszam Was do lektury.

Podczas otwarcia wystawy spotkałam wiele osób związanych z naszą szkołą - naszych uczennic i trenerek. Gdy potem oglądałam wystawę, to z ogromną przyjemnością stwierdziłam, że niektóre z prac były szyte na naszych zajęciach, a jeszcze więcej uszyły nasze dziewczyny, zarówno te które się uczą jak i te, które uczą.

Zobaczcie jaką mamy silną reprezentację:

Myślę, że po niedzielnym szkoleniu nasze quilterki już nie schowają niedokończonych patchworków do szafy ze stwierdzeniem, że kiedyś się skończy…

Jedna z uczestniczek powiedziała: "Przed szkoleniem zastanawiałam się co my będziemy robić? Sześć godzin rozmawiać o lamówkach? A my ledwo zdążyłyśmy przerobić cały materiał."

To było bardzo intensywne szkolenie. Na innych jest czas , żeby zastanowić się na przykład nad doborem materiałów, popatrzeć jak to zrobiły koleżanki.... Tym razem, gdyby nie przerwy,  uczestniczki praktycznie nie ruszałyby się ze swoich miejsc. 

Wszystko było przygotowane: dla każdej były uszyte mini-patchworki, i to kilka rodzajów, wycięte lamówki, kwadraciki na trójkąty, przygotowane ząbki, koronki, wstążeczki. Nic tylko szyć i szyć.

Uczyłyśmy się  m.in. jak połączyć kilka części w duży patchwork albo jak w szybki i efektowny sposób wykończyć i ozdobić małe prace, które mogą służyć jako drobne prezenty dla najbliższych.

01 

02